Info

avatar Ten blog rowerowy prowadzi strus z miasteczka Stargard . Mam przejechane 133358.67 kilometrów w tym 12479.60 w terenie. Jeżdżę z prędkością średnią 24.20 km/h i się wcale nie chwalę.
Więcej o mnie.

baton rowerowy bikestats.pl button stats bikestats.pl button stats bikestats.pl button stats bikestats.pl button stats bikestats.pl button stats bikestats.pl button stats bikestats.pl button stats bikestats.pl button stats bikestats.pl button stats bikestats.pl button stats bikestats.pl button stats bikestats.pl button stats bikestats.pl button stats bikestats.pl button stats bikestats.pl button stats bikestats.pl
Widget Pogodowy
YoWindow.com yr.no

Wykres roczny

Wykres roczny blog rowerowy strus.bikestats.pl

Archiwum bloga

Wpisy archiwalne w kategorii

PO PRACY

Dystans całkowity:38352.31 km (w terenie 2458.30 km; 6.41%)
Czas w ruchu:1522:05
Średnia prędkość:25.19 km/h
Suma podjazdów:121733 m
Suma kalorii:1429813 kcal
Liczba aktywności:738
Średnio na aktywność:51.97 km i 2h 03m
Więcej statystyk

Sławociesze po pracy.

Wtorek, 15 września 2015 · dodano: 15.09.2015 | Komentarze 7

Następna pięćdziesiątka po pracy tylko tym razem zmieniłem rower na Vipera bo miałem chciałem udać się w las ponieważ wracając z pracy poczułem mocne porywy wiatru a miedzy drzewami jedzie się przeważnie lżej ,tym razem zapowiedzi pogodowe sprawdziły się chodź nie do końca bo w słońcu jechałem ledwie do Motańca.

Gdy miałem na Przemysłowej odbić na Grzędzice dostrzegłem że koszyk na ramie jest pusty ,na szczęście miałem przy sobie pieniądze ale musiałem pozostać na szlaku do Kobylanki żeby zrobić zakupy.Ciężko się jechało pod wiatr od razu lżej się zrobiło gdy wjechałem w las za stacja paliw w Motańcu i chwilę później byłem już w Jezierzycach.
Nieczynny cmentarz dawnej wsi Jeseritz  współcześnie lapidarium w Jezierzycach
Nieczynny cmentarz dawnej wsi Jeseritz współcześnie lapidarium w Jezierzycach © strus

Będąc przy lapidarium pomyślałem że jestem blisko żeby dojechać na cmentarzyk w Sławocieszu o którym się dowiedziałem ze sprawozdania Wojtka [Trendix] więc Relaksowa dojechałem na DK 10 i po chwili odbiłem uroczą ulicą Przylesie kieruje się ku Starego Szlaku w poszukiwaniu cmentarza.
Przylesie
Przylesie © strus
Odpaliłem Google żeby znaleźć na mapie położenie cmentarza i zaznaczyłem gwiazdka i tylko na łaziłem się po lesie a według mapy cmentarz wyglądał jak na poniższym zdjęciu.
Cmentarz według namiarów google maps
Cmentarz według namiarów google maps © strus
Gdy udało mi się wydostać na drogę myślałem że kogoś zapytam o drogę ale spotkałem tylko jedną osobę która tylko słyszała że istnieje
tak byłem zły bo czas mi się kończył żeby dalszej pomocy poszukać postanowiłem wracać najkrótszą drogą do domu.Wybrałem drogę na  wprost do Niedźwiedzia i to był błąd bo prawie cały odcinek był ciężko przejezdny przez piach który dał mi popalić a trzeba było jechać wzdłuż szpitala zdecydowanie lepsza nawierzchnia.
Leśne wrzosy
Leśne wrzosy © strus

TRASA:
Stargard,Lipnik,Zieleniewo,Morzyczyn,Kobylanka,Motaniec,Jezierzyce,Płonia,Sławociesze,Zdunowo,Niedźwiedź,Kałęga,Kobylanka,
Morzyczyn,Zieleniewo,Lipnik,Stargard,
MAPA
Kategoria PO PRACY


  • DST 51.00km
  • Teren 2.00km
  • Czas 01:46
  • VAVG 28.87km/h
  • Temperatura 24.0°C
  • Sprzęt ZUŻYTY - Merida Speeder T1
  • Aktywność Jazda na rowerze

50-tka po pracy.

Poniedziałek, 14 września 2015 · dodano: 14.09.2015 | Komentarze 4

Kolejna 50-tka wykręcona po pracy , tym razem pojechałem w tempie rozgrzewkowym do Golczewa a od ronda z wiaterkiem do DDR-ki w Zieleniewie.
Grzybek w Wierzchlądzie
Grzybek w Wierzchlądzie © strus
Dalsza trasa to  standardowo do Niedźwiedzia i powrót do Kobylanki przez Reptowo i pustą DDR-ka do Lipnika. Na całym tym odcinku widziałem zaledwie dwa rowery a pogoda dopisała temperaturą bo wiatrem już nie , w porywach do 55 km/h
Grzybki w okolicy DK 10
Grzybki w okolicy DK 10 © strus
Z Lipnika jeszcze przez Grzędzice i Żarowo i kolejna pięćdziesiątka po pracy zaliczona.

TRASA:
Stargard,Giżynek,Golczewo,Skalin,Wierzchląd,Kunowo,Zieleniewo,Morzyczyn,Kobylanka,Motaniec,Niedźwiedź,Reptowo,Kobylanka,
Morzyczyn,Zieleniewo,Lipnik,Grzędzice,Żarowo,Stargard.
MAPA
Kategoria PO PRACY


Na koniec ulewa.

Czwartek, 10 września 2015 · dodano: 10.09.2015 | Komentarze 5

Wczoraj pogoda nie pozwoliła mi zrobić kółeczka po pracy a gdy się rozpogodziło to już mi się nie chciało bo oglądałem ciekawy film.Dziś gdy się szykowałem zadzwoniła małżonka i powiedziała mi że w radio informują że nadchodzi burza a ja myślałem że chce mnie zniechęcić i bez sprawdzenia ruszyłem przez Żarowo w stronę Kobylanki.
Grzybek na DDR-ce przed Kobylanką
Grzybek na DDR-ce przed Kobylanką © strus
Gdy przejeżdżałem przez Motaniec usłyszałem dwa grzmoty a gdy się zatrzymałem i odwróciłem za plecami było szaro ciemne niebo.
Nadchodzi burza
Nadchodzi burza © strus
Ruszyłem w stronę Cisewa bo tam były jaśniejsze chmury ,długo stałem na przejeździe kolejowym aż się zniechęciłem i zawróciłem do Kobylanki a przed przejazdem nad DK 10 szosa była już mokra chodź na mnie jeszcze deszcz nie popadał.Od Kobylanki jak to po opadach DDR-ka zalana wodą .Zieleniewo wita mnie słońcem a gdy byłem na kolejnym przejeździe nad dziesiątką na Stargardem ciemne chmury i w oddali widzę błyski a do 50 -tki trochę brakuję i kieruje się do Giżynka żeby zobaczyć jak tam prace na Spokojnej.
Spokojna po remoncie
Spokojna po remoncie © strus
Ledwo chwilę postałem żeby popodziwiać nową drogę a niebo momentalnie się zmieniło i trzeba było uciekać w stronę domu.
Ciemności na Oś.Pyrzyckim
Ciemności na Oś.Pyrzyckim © strus
Daleko nie dojechałem bo ledwie do końca ulicy i lunęło , mi się udało ukryć pod daszkiem przy kiosku i przeczekać nawałnice deszczu i gradu.
Deszczyk :)
Deszczyk :) © strus
I opad gradu
I opad gradu © strus
Po ulewie ulica Kościuszki w całości zalana wodą więc ruszyłem na ostatnie 3 km w kierunku domu chodnikiem do  placu Słonecznego a dalej szosą ale tym razem pamiętałem żeby od ZNTK nie jechać szosą bo cała zalana i tak na styk 50-tka zaliczona.

TRASA:
Stargard,Żarowo,Grzędzice,Lipnik,Zieleniewo,Morzyczyn,Kobylanka,Motaniec,Kałęga,Niedźwiedź,Reptowo,Kobylanka,Morzyczyn,
Zieleniewo,Lipnik,Stargard,Giżynek,Stargard.

MAPA
Kategoria PO PRACY


  • DST 51.00km
  • Teren 2.00km
  • Czas 01:46
  • VAVG 28.87km/h
  • Temperatura 22.0°C
  • Sprzęt ZUŻYTY - Merida Speeder T1
  • Aktywność Jazda na rowerze

Spragniony jazdy.

Czwartek, 3 września 2015 · dodano: 03.09.2015 | Komentarze 4

Po trzech dniach wypoczynku nad polskim morzem w Świnoujściu trzeba było wrócić do pracy na popołudniowe zmiany i przez to sześć dni musiałem obejść się bez roweru ale  za zrobiliśmy około 40 km pieszo więc jakaś aktywność była.
Stawa Młyny w Świnoujściu
Stawa Młyny w Świnoujściu © strus
Spragniony jazdy a tu dziś trafiła mi się  okazja bo miałem kolejny dzień pracować popołudniu a kolega chciał się zamienić na zmiany i dzięki niemu mogłem  dziś po pracy zrobić małą szybką rundkę.Pętelki w takim wykonaniu nigdy wcześniej nie robiłem a chciałem żeby zaliczyć pięćdziesiątkę po pracy.Pojechałem najkrótszą drogą do Przemocza żeby wrócić przez Poczernin.
DW 142 -
DW 142 - "Chociwelka" © strus
Pigwowiec
Pigwowiec © strus
Wróciłem do Żarowo drogą równoległą do głównej a  dalej przez Grzędzice do Lipnika i do domu.
TRASA:
Stargard,Żarowo,Smogolice,Sowno,Przemocze,Sowno,Poczernin,Rogowo,Lubowo,Żarowo,Grzędzice,Lipnik,Stargard.
MAPA
Kategoria PO PRACY


  • DST 50.00km
  • Teren 2.00km
  • Czas 01:51
  • VAVG 27.03km/h
  • Temperatura 28.0°C
  • Sprzęt ZUŻYTY - Merida Speeder T1
  • Aktywność Jazda na rowerze

Po pracy inaczej.

Czwartek, 27 sierpnia 2015 · dodano: 27.08.2015 | Komentarze 6

To już ostatnia wycieczka w tym miesiącu ponieważ od jutra mamy trzy dni wolne z małżonką które postanowiliśmy spędzić w Świnoujściu na zakończenie wakacji.Jak na razie zapowiada się u mnie przerwa od roweru aż przez siedem dni bo od poniedziałku będę miał cztery dni pracy popołudniu.Dzisiejsza pięćdziesiątka trochę inna trasą bo miałem dwie sprawy do załatwienia ,na początek do kolegi na OŚ.Letnie a dalej kierunek na Kluczewo przez Golczewo.Zanim udałem się do Skalina zrobiłem rundkę w okół Bridgestone która miała 7 kilometrów.
Wjazd na Oś.Lotnisko w Kluczewie
Wjazd na Oś.Lotnisko w Kluczewie © strus
Ze Skalina przez Wierzchląd do terenowego Kunowa i DDR-ka do Kobylanki i skróconym kołeczkiem z pominięciem Niedźwiedzia wracam do Kobylanki i najkrótszą drogą wracam do Stargardu żeby załatwić drugą sprawę na Szczecińskiej.
Lipa „Wieniec Zgody
Lipa „Wieniec Zgody" została posadzona w 1460 r © strus

TRASA:
Stargard,Giżynek,Golczewo,Kluczewo,Golczewo,Skalin,Wierzchlą,Kunowo,Zieleniewo,Morzyczyn,Kobylanka,Motaniec,Reptowo,
Kobylanka,Morzyczyn,Zieleniewo,Lipnik,Stargard.
MAPA
Kategoria PO PRACY


Stare Czarnoowo po pracy.

Środa, 26 sierpnia 2015 · dodano: 26.08.2015 | Komentarze 5

Tym razem po pracy pojechałem innym szlakiem chodź wielokrotnie przejechanym ale ostatnio w Dębinie dawno nie byłem więc do Starego Czarnowa właśnie przez Dębinę się udałem a przed Starym Czarnowem zatrzymałem się na foto i coś jeszcze.
Smaczna jeżyna
Smaczna jeżyna © strus
Śliweczki
Śliweczki © strus
Pojadłem jeżynek i kilka śliwek  i musiałem być bardzo czujny bo w okolicy była  bardzo duża ilość żółto-czarnych latających groźnych owadów.W końcu zrobili wjazd do Starego Czarnowa od strony Dębiny.Doga powrotna delikatnie zmieniona i została przekroczona granica 7000km w tym roku.
TRASA:
Stargard,Lipnik,Zieleniewo,Morzyczyn,Kobylanka,Bielkowo,Nieznań,Kołbacz,Dębina,Stare Czarnowo,Kołbacz,Nieznań,Bielkowo,Jęczydół
Morzyczyn,Zieleniewo,Lipnik,Stargard.
MAPA

Kategoria PO PRACY


50-tka po pracy.

Czwartek, 20 sierpnia 2015 · dodano: 20.08.2015 | Komentarze 1

Wczoraj miałem większa ochotę na rower niż dziś ale pogoda dopisuje to trzeba było wykręcić pięćdziesiątkę po pracy ,wybrałem tym razem jazdę w kierunku Goleniowa. 25 kilometrów do przodu i powrót tą samą drogą.Droga powrotna była trudniejsza bo pas ruch na którym wracałem miał gorszą nawierzchnie i jechałem pod delikatny wiaterek.
Merida
Merida © strus
Sianokosy w Sownie
Sianokosy w Sownie © strus
Jutro dzień wolny od pracy to przydało by jakąś setkę łyknąć.
TRASA:
Stargard,Żarowo,Smogolice,Sowno,Przemocze,Tarnowiec i powrót tą samą drogą.
MAPA
Kategoria PO PRACY


Serwis ......komputerowy.

Środa, 19 sierpnia 2015 · dodano: 19.08.2015 | Komentarze 1

Dzisiejszego dnia miałem ochotę na rower po pracy ale obiecałem także koledze złożyć komputer jak przyjdą wszystkie podzespoły i tak się stało dzisiejszego dnia.Początkowo do Miedwiecka miałem pojechać wydłużona drogą ale gdy prawie miałem opuścić Żarowo pomyślałem że lepiej najpierw pojechać najkrótszą drogą i zrobić swoje a gdy zostanie czas wówczas pojeździć.Zawróciłem i przez Grzędzice i Lipnik pojechałem do Zieleniewa.Do Miedwiecka przywitała mnie wyremontowana droga.
Droga po remoncie do Miedwiecka
Droga po remoncie do Miedwiecka © strus
W miarę szybko poszło złożenie komputera i postawienie systemu i jakoś poczułem się zmęczony ciągłymi pytaniami o komputerach i wróciłem prawie najkrótszą droga do domu.Jutro będzie lepiej z dystansem.Mapka tylko w jedną stronę bo później zapomniałem uruchomić.
TRASA:
Stargard,Żarowo,Grzędzice,Lipnik,Zieleniewo,Miedwiecko,Zieleniewo,Lipnik,Stargard.
MAPA w jedną stronę.

Kategoria PO PRACY


50-tka po pracy.

Wtorek, 11 sierpnia 2015 · dodano: 11.08.2015 | Komentarze 2

50-tka po pracy ,  dawno takiej nie kręciłem bo nie było takiej możliwości teraz już po urlopie pora takie krótkie kółeczka w miarę możliwości pojeździć.Udałem się jak to przeważnie bywa do gminy Kobylanka przez Żarowo i Grzędzice.Dziś był malutki wiaterek dzięki czemu było małe chłodzenie a temperatura spora bo gdy wychodziłem z pracy na termometrze było 33 stopnie a gdy wracałem przez Składowa widniała 36,7- MASAKRA.
Jarzębina prawie czerwona
Jarzębina prawie czerwona © strus
Po żniwach w Bielkowie
Po żniwach w Bielkowie © strus
Pora będzie przestawić rowery i zacząć jeździć Speeder-em który  ostatni raz był w użyciu 3 lipca.

TRASA:
Stargard,Żarowo,Grzędzice,Lipnik,Zieleniewo,Morzyczyn,Kobylanka,Motaniec,Kałęga,Niedźwiedź,Reptowo,Kobylanka,Bielkowo,
Jęczydół,Morzyczyn,Zieleniewo,Lipnik,Stargard.
MAPA
Kategoria PO PRACY


W deszczu po pracy.

Niedziela, 12 lipca 2015 · dodano: 12.07.2015 | Komentarze 1

W deszczu po pracy tak nie miało być choć małżonka mówiła mi żebym sobie dał spokój bo ma padać deszcz ale w perspektywie ostatnich dwóch dniach pracy przed urlopem popołudniu musiałem zaliczyć minimum.Ruszyłem do Grzędzic przez Żarowo i dalej w las żeby wyjechać dojazdem pożarowym nr 30 pod Poczernin.Za Grzędzicami wjeżdżam w dojazd pożarowy nr 31.

Dojazd pożarowy nr 31
Dojazd pożarowy nr 31 © strus
Ledwie przejechałem ze sto metrów i musiałem kolejne pięćdziesiąt prowadzić rower bo był tak głęboki luźny piach że nie było można jechać i taką sytuację miałem jeszcze jedną a tak drogi w miarę dobre chodź wymagające koncentracji.
Dojazd pożarowy nr 31
Dojazd pożarowy nr 31 © strus

Przejechałem przez Poczernin z zamiarem udania się pod DW 142 do Warchlina drogą gruntową którą już kiedyś jechałem ,początki zapowiadały kłopoty od razu po przejechaniu na drugą stronę napotkałem na drodze duże ilości wyrzuconej starej dachówki i w pewnym momencie około po 400m koniec drogi bo zarosła.
Przejazd pod DW 142 w Poczerninie
Przejazd pod DW 142 w Poczerninie © strus
Koniec drogi gruntowej przed Warchlinkiem
Koniec drogi gruntowej przed Warchlinkiem © strus
Wiosną droga była przejezdna bez żadnego problemu , jechałem z lewej strony drzew a dziś musiałem się wracać na "Chociwelkę" i po płytach śmigać do wiaduktu na Warchlino i jedynym plusem dwie fotki różowych kwiatków.
Różowe polne kwiatki
Różowe polne kwiatki © strus

Gdy zawitałem na DW 142 deszcz co raz bardziej padał dlatego zamiast Łęczycy jak początkowo planowałem odbijam na Klępino przez Małkocin i w Stargardzie meldują się na nowej DDR-ce którą jadę do samej Iny a następnie przez park i wyjeżdżam na Staszica.
Przejeżdżam przez Oś.Pyrzyckie i kieruję się do DDR-ki na Kluczewo i tam niespodzianka za Biedronką trwają prace nad brakującym krótkim odcinkiem drogi rowerowej.
Prace nad DDR-ką
Prace nad DDR-ką © strus
Pierwsze żniwa w Kluczewie
Pierwsze żniwa w Kluczewie © strus
Przed pierwszym rondem utraciłem sygnał GPS a jazda trwała dalej DDR-ką  do Stargardu przez Golczewo i Giżynek ,jadę kolejny raz przez nowo budowaną ul.Spokojną.
Nowa ul.Spokojna
Nowa ul.Spokojna © strus
Gdy dotarłem do Wyszyńskiego brakowało mi do minimum prawie 2km więc zaliczam kolejne uliczki po centrum żeby zrobić wynik a deszcz nadal pada ale nie jest dokuczliwy.

TRASA:
Stargard,Żarowo,Grzędzice,Poczernin,Małkocin,Klępino,Stargard,Kluczewo,Golczewo,Giżynek,Stargard.
MAPA -Sports Tracker.

Mapa Runtastic.
Kategoria PO PRACY