Info

avatar Ten blog rowerowy prowadzi strus z miasteczka Stargard . Mam przejechane 133358.67 kilometrów w tym 12479.60 w terenie. Jeżdżę z prędkością średnią 24.20 km/h i się wcale nie chwalę.
Więcej o mnie.

baton rowerowy bikestats.pl button stats bikestats.pl button stats bikestats.pl button stats bikestats.pl button stats bikestats.pl button stats bikestats.pl button stats bikestats.pl button stats bikestats.pl button stats bikestats.pl button stats bikestats.pl button stats bikestats.pl button stats bikestats.pl button stats bikestats.pl button stats bikestats.pl button stats bikestats.pl button stats bikestats.pl
Widget Pogodowy
YoWindow.com yr.no

Wykres roczny

Wykres roczny blog rowerowy strus.bikestats.pl

Archiwum bloga

Wpisy archiwalne w kategorii

PO PRACY

Dystans całkowity:38352.31 km (w terenie 2458.30 km; 6.41%)
Czas w ruchu:1522:05
Średnia prędkość:25.19 km/h
Suma podjazdów:121733 m
Suma kalorii:1429813 kcal
Liczba aktywności:738
Średnio na aktywność:51.97 km i 2h 03m
Więcej statystyk

50-tka po pracy.

Czwartek, 12 listopada 2015 · dodano: 12.11.2015 | Komentarze 3

Wracając z pracy zrobiłem małe zakupy i szybo do domu bo słoneczko za chmur się wydostało i szkoda stracić takiego listopadowego ciepłego dnia.Szybko się przebrałem i ruszyłem do Kobylanki przez Żarowo i tym razem z Morzyczyna jadę do Bielkowa i w końcu zachodzę pod pamiątkowy głaz przy którym postawiono tablice z opisem.
W 100 - ną rocznice zwycięstwa nad Armii Pruskiej nad Napoleonem pod Lipskiem w 1813r
W 100 - ną rocznice zwycięstwa  Armii Pruskiej nad Napoleonem pod Lipskiem w 1813r © strus

Runda po gminie  i jestem po raz drugi w Kobylance na DDR-ce przy której są prowadzone roboty ziemne i trzeba ostrożnie się przemieszczać po wąskim pasie ścieżki.
DDR-ka w Morzyczynie
DDR-ka w Morzyczynie © strus
Około 200 m od Lipnika na szosie korek do Tesco przez prace tym razem przez  budowę stacji paliw BP.
TRASA:
Stargard,Żarowo,Grzędzice,Lipnik,Zieleniewo,Morzyczyn,Jęczydół,Bielkowo,Kobylanka,Motaniec,Niedźwiedź,Reptowo,Kobylanka,
Morzyczyn,Zieleniewo,Lipnik,Stargard.
M A P A
Kategoria PO PRACY


50-tka po pracy.

Wtorek, 3 listopada 2015 · dodano: 03.11.2015 | Komentarze 4

Wczoraj przez pochmurne niebo nie chciało mi się po pracy nigdzie jechać ale dziś całkowicie inna pogoda gdy wróciłem z pracy od razu szybko się przebrałem i ruszyłem DDR-ką  w kierunku Poczernina przez Żarowo.
Kolory jesieni w drodze do Rogowa
Kolory jesieni w drodze do Rogowa © strus

Za Poczerninem wjechałem na tereny Puszczy Goleniowskiej którymi dojechałem do prawie do krzyżówki DW 141 i DW 142 żeby w Sownie przez Kępinke jechać w kierunku Wielgowa i w odpowiednim miejscu odbić na Wielichówek.
Okolice Kępinki
Okolice Kępinki © strus

Jadąc dojazdem pożarowym 32 poczułem mocny chłód a niskie oślepiające słońce utrudniało widoczność dość skutecznie ale jechać trzeba ,wybrałem wydłużoną drogę do Reptowa przez Cisewo a następnie do DDR-ki w Kobylance.W Morzyczynie zajeżdżam na promenadę którą śmigam wzdłuż jeziora do wyjazdu w Zieleniewie.
Jesień na promenadzie w Morzyczynie
Jesień na promenadzie w Morzyczynie © strus
Zachód słońca nad J.Miedwie
Zachód słońca nad J.Miedwie © strus
Chyba już niedługo będzie mi się udawać po pracy pokręcić bo co raz szybciej robi się ciemno a ja nie jestem zwolennikiem takiej jazdy.
TRASA:
Stargard,Żarowo,Lubowo,Rogowo,Poczernin,Sowno,Wielichówko,Cisewo,Reptowo,Kobylanka,Morzyczyn,Zieleniewo,Lipnik,Stargard
M A P A
Kategoria PO PRACY


Krótko .

Wtorek, 20 października 2015 · dodano: 20.10.2015 | Komentarze 3

Krótki po pracy wypadzik na rowerze skrócony o 10 km  bo kolejny raz źle się ubrałem i było mi chłodno w stopy. Wszystko było OK do chwili kiedy za Siwkowem wjechałem na "Chociwelkę" w stronę Sowna i  powiało na mnie od czoła.
DW 142 -
DW 142 - "Chociwelka" okolice Sowna © strus
Na krzyżówce z DW 141 odbijam do Sowna i za szkołą dojazdem pożarowym 36 kieruję się w okolice Cisewa żeby następnie pojechać do Zieleniewa.Dawno odcinkiem z Sowna w kierunku Grzędzic nie jechałem chyba ostatnim razem jeszcze zeszłej zimy ,dziś odcinek tej drogi w extra stanie ,piachu prawie wcale i kałuż również brak.
Grzybki w okolicy Sowna
Grzybki w okolicy Sowna © strus

W okolicy Cisewa przestraszyły mnie liczne odgłosy dzików że aż się zatrzymałem żeby zajrzeć w boczną drogę z której one dochodziły
ale były około 100 m więc spokojnie odjechałem.
Kolory jesieni w drodze do Zieleniewa
Kolory jesieni w drodze do Zieleniewa © strus
W Zieleniewie wjechałem na DDR-kę do Stargardu i ruszyłem do domu.
TRASA:
Stargard,Mokrzyca ,Klępino,Małkocin,Siwkowo,Sowno,Podlesie,Cisewo,Zieleniewo,Lipnik,Stargard.
M A P A
Kategoria PO PRACY


50 - tka po pracy.

Poniedziałek, 12 października 2015 · dodano: 12.10.2015 | Komentarze 2

Dzisiejsza pięćdziesiątka po pracy była skierowana do gminy Kobylanka na Speeder-rze po to żeby szybko przejechać zaplanowany dystans i mało się zmęczyć.Do Kobylanki jadę z wiaterkiem bez wysiłku docieram do Niedźwiedzia ze średnią 30 km/h ale nie obserwuję okolic  żeby zrobić jakąś fotkę dopiero w Bielkowie gdy zatrzymałem się żeby odebrać telefon stałem przed tabliczka informująca o kierunku jazdy maratonu Miedwie to sobie cykłem.
Maraton Miedwie
Maraton Miedwie © strus
Jak jechałem z Bielkowa do Jęczydołu w szczerym polu to poczułem ostry zimny czołowy wiatr który nie tylko spowalniał ale przez zły ubiór po prostu było mi zimno w stopy przez źle dobrane skarpetki i brak ochraniaczy.Drugi taki kryzys miałem za krzyżówką na Kunowo aż do Lipnika że miałem ochotę skrócić wycieczkę o Grzędzice i Żarowo.W Lipniku jednak odbiłem w kierunku tych wiosek bo wiatr miałem jadąc tym kierunkiem boczny, no i na koniec pod wiatr DDR-ka z Żarowa do Stargardu.
DDR-ka do Żarowa
DDR-ka do Żarowa © strus
Pisząc post właśnie odczuwam skutku dzisiejszego wiatru i złego ubioru najbardziej miejsca między butami a spodniami.
TRASA:
Stargard,Lipnik,Zieleniewo,Morzyczyn,Kobylanka,Motaniec,Kałęga,Niedźwiedź,Reptowo,Kobylanka,Bielkowo,Jęczydół,Morzyczyn,
Zieleniewo,Lipnik,Grzędzice,Żarowo,Stargard
M A P A
Kategoria PO PRACY


  • DST 50.00km
  • Teren 2.00km
  • Czas 01:55
  • VAVG 26.09km/h
  • Temperatura 12.0°C
  • Sprzęt ZUŻYTY - Merida Speeder T1
  • Aktywność Jazda na rowerze

Przed pracą 50-tka.

Środa, 7 października 2015 · dodano: 07.10.2015 | Komentarze 3

Przed pracą 50-tka tym razem zmieniłem rower bo za oknem hulał wiatr  mocniejszy niż wczorajszego dnia ,z powodu braku w domu isotników najpierw zajechałem do bezpiecznego najbliższego sklepiku czyli monopola na Słowackiego.

Później ruszam do Kluczewa oczywiście przez Witkowo Drugie w którym na kolejnym drzewie przy Tragutta pojawiły się grzyby a na dodatek takiego wcześniej ubarwienia nie spotkałem.
Grzybki na Traugutta
Grzybki na Traugutta © strus
Pierwsze kolory jesieni
Pierwsze kolory jesieni © strus
Drogę do Skalina wydłużam sobie przejazdem przez Oś.Lotnisko i płytami do strefy przemysłowej żeby dotrzeć do Golczewa po drodze w ostępie kilku minut gnębi mnie nie tylko wiatr ale dzwoniący kilkakrotnie  telefon.Od ronda w Golczewie z wiatrem w plecy śmigam do Wierzchlądu i taka jazdę bardzo lubię.Teraz wystarczyło pomęczyć się dwa kilometry chyba na najgorszej nawierzchni w promieniu 100 km czyli przejazd przez Kunowo żeby dotrzeć do Zieleniewa gdzie zajeżdżam na promenadę na Jeziorem Miedwie.
Jezioro Miedwie w Morzyczynie
Jezioro Miedwie w Morzyczynie © strus

Wyjeżdżam przy ostatnim molo na DDR-kę i wracam w stronę Lipnika.W Grzędzicach w punkcie 8 km do domu spojrzałem na licznik i wiedziałem że razem z dojazdem  do pracy zaliczę dziś 50-tkę.Jak się okazało najgorsze było przede mną , odcinek w szczerym polu miedzy Grzędzicami i Żarowem to był dopiero początek co mnie czekało na DDR-ce do Stargardu ,nawet dzik "schował " się przed wiatrem w rowie.
Dzik w rowie
Dzik w rowie © strus
Jutro chyba sobie daruje jazdę przed pracą żeby zająć się innymi sprawami.
TRASA:
Stargard,Witkowo Drugie,Kluczewo,Golczewo,Skalin,Wierzchląd,Kunowo,Zieleniewo,Morzyczyn,Zieleniewo,Lipnik,Grzędzice,
Żarowo,Stargard plus praca w dwie strony.
M A P A
Kategoria PO PRACY


Przed pracą 50-tka.

Wtorek, 6 października 2015 · dodano: 06.10.2015 | Komentarze 1

Przed pracą 50-tka to pierwsza taka w tym roku i chyba na kończący się rok kilka takich zaliczę przez to że popołudniowe zmiany których mam w tym miesiącu kilka zaczynam później tj. na 14-tą więc jak szybko wstanę to mogę pojeździć na rowerku.Dziś całkiem inne warunki wietrzne niż wczoraj ,dziś wiało trochę nie to co spokojny wczorajszy dzień.

Na początek jadę DDR-ką do Żarowa i wybieram kierunek na Poczernin i w końcu zatrzymuje się przy starym cmentarzu w Rogowie na którym pozostały tylko trzy żeliwne krzyże.
Rogowo - lamidarium
Rogowo - lapidarium © strus
Za Poczerninem wjeżdżam na  tereny leśne żeby z nich wyjechać w okolicach "Chociwelki" w pewnym momencie trafia mi się bardzo ciężki odcinek drogi z dużą ilością luźnego piachu który aż mnie zatrzymał.Od kapliczki do momentu wyjazdu na szosę spotykam w lesie
kilkanaście osób - grzybiarzy.
Grzybki w okolicy
Grzybki w okolicy "Chociwelki" © strus

Jadąc przez Sowno miałem ochotę skierować się w las za szkołą w stronę Grzędzic ale po pierwszej nauczce z piachem tam te tereny są jeszcze bardzie piaszczyste a że za dużo czasu nie piałem więc za Kępinką jadę do mojej krzyżówki leśnej na której wybieram kierunek na Cisewo przez Wielichówko.

Po wyjeździe z lasu na drodze do Wielichówka jakiś pojazd z drogi zrobił tarkę aż do samego Cisewa.W Cisewie przywitało mnie słoneczko i jakoś od razu lepiej się poczułem.Z Reptowa kieruje się prosto na DDR-kę w Kobylance do Stargardu na której do Morzyczyna mają wyciąć wszystkie drzewa bo ponoć są chore.
DDR-ka Kobylanka - Morzyczyn
DDR-ka Kobylanka - Morzyczyn © strus
W Morzyczynie zajeżdżam na promenadę w poszukiwaniu kolorów jesieni ale nic szczególnego nie przykuło mojej uwagi więc kieruje się do domu.Do kilometrów przejechanych dziś rano dopisuję cztery które zrobię do pracy i z powrotem.
Modernizacja DDR-ki do Lipnika
Modernizacja DDR-ki do Lipnika © strus
TRASA:
Stargard,Żarowo,Lubowo,Rogowo,Poczernin,Sowno,Wielichówko,Cisewo,Reptowo,Kobylanka,Morzyczyn,Zieleniewo,Lipnik,Stargard plus praca w dwie strony.
M A P A
Kategoria PO PRACY


50 -tka po pracy z terenem.

Czwartek, 1 października 2015 · dodano: 01.10.2015 | Komentarze 3

Kolejna 50 -tka po pracy z czternastoma km w terenie ,wyjechałem bez żadnego planu po prostu miałem trochę wolnego czasu a pogoda zachęca do jazdy  więc ruszyłem do Jezierzyc przez Motaniec. Jadąc do Jezierzyc zdziwiłem się że nie widziałem żadnego grzybiarza na całym odcinku po prostu las i tylko ja. Dawno nie jechałem do Płoni drogą gruntową od ulicy Buczynowej i okazało się że jak dla mnie jest w kiepskim stanie przez nawiezione duże ilości kamieni dla wyrównania drogi i na dodatek w kilku miejscach trwał wyrąb drzew.
Droga z Jezierzyc do Płoni
Droga z Jezierzyc do Płoni © strus
Na chwilę wjeżdżam na DK 10 żeby przedostać się do drogi na Zdunowo i najłagodniejszą drogą leśną zmierzam do Niedźwiedzia w którym mimo późnej już godziny grzybiarzy nie brakowało chodź w koszykach malizna.
Droga ze Zdunowa do Niedźwiedzia
Droga ze Zdunowa do Niedźwiedzia © strus
Do Morzyczyna tym razem jadę z pominięciem Kobylanki czyli leśna drogą z Reptowa i terenową ulicą Długą do Zieleniewa na DDR-kę i prosto do domu.Na jutro w planie Szczecin ale znowu gdy mam wolne to piątek. Znowu precyzyjna 50 -tka.

TRASA:
Stargard,Lipnik,Zieleniewo,Morzyczyn,Kobylanka,Motaniec,Jezierzyce,Płonia,Zdunowo,Niedźwiedź,Kałega,Reptowo,
Morzyczyn,Zieleniewo,Lipnik,Stargard.
M A P A
Kategoria PO PRACY


50-tka po pracy z terenem.

Środa, 30 września 2015 · dodano: 30.09.2015 | Komentarze 3

Dziś miałem zdecydowanie lepsze samopoczucie po pracy i zadzwoniłem do Iwonki że jadę na 50-tkę po pracy przetestować spodnie kupione w Lidlu podczas sprzedaży ostatnio gadżetów rowerowych na początku września.Dziś postanowiłem pojechać do Łęczyny w której byłem tylko raz i nie zrobiłem fotki dworku więc był powód żeby tam pojechać a że to blisko to trzeba było pojechać wydłużoną drogą na początek jadę do Klępina.
Ina w Klępinie
Ina w Klępinie © strus
Początkowo miałem jechać najkrótszą drogą ale gdy spojrzałem na Michałową drogę do Grabowa która dawno nie jechałem zmieniłem swoje plany i ruszyłem do Starej Dąbrowy przez Grabowo i Kicko. Przez Starą Dąbrowę Kolonia docieram na wiadukt nad DW 142 która
za chwilę jestem u celu.
Wiadukt nad DW 142  - St,Dabrowa
Wiadukt nad DW 142 - St,Dabrowa © strus
Testowane spodnie miałem pierwszy raz i ostatni nie wiem dla czego są na mnie za małe mimo że to rozmiar XL 56-58,szelki za długie ale to nie kłopot za to nogawki podczas jazdy delikatnie się podciągają i przez to miałem gołe kostki.Wcześniej jedną parę miałem i były OK , a miały barwami pasować do Vipera.
Testowane spodnie
Testowane spodnie © strus
Dwór w Łęczynie
Dwór w Łęczynie © strus

Na mapie odnalazłem drogę do Załęcza i zdziwiło mnie że droga zaczyna się w byłym PGR-rze ale okazało się że  to extra żużlówka.Gdy już dotarłem do Łęczycy ruszyłem "Chociwelką" którą nie lubię jechać w stronę Szczecina bo nie ma tam pasa bocznego z płyt takiego jaki jest w przeciwna stronę dlatego do Poczernina jadę przez Storkówko i Małkocin.Wjeżdżając z Poczernina wiedziałem że dystans do zaplanowanego będzie wykonany więc ruszam wioskami do DDR-ki w Żarowie którą wracam do domu.
DDR-ka do Żarowa
DDR-ka do Żarowa © strus
TRASA:
Stargard,Mokrzyca,Klępino,Grabowo,Kiczarowo,Kicko,Stara Dąbrowa,Łęczyna ,Załęcze,Łęczyca,Storkówko,Małkocin,Siwkowo,Poczernin,Rogowo,Lubowo,Żarowo,Stargard.
M A P A
Kategoria PO PRACY


Kapeć i powrót.

Poniedziałek, 28 września 2015 · dodano: 28.09.2015 | Komentarze 7

Tak to jest jak chce się na siłę iść na rower a dziś po nieprzespanej nocy i ośmiu godzinach w pracy byłem dość zmęczony ale wiedziałem że brakuje mi tylko 13 km do ośmiu tysięcy więc ruszyłem na 50-tkę po pracy.Miałem dojechać na początku do Przemocza przez Lubowo ,ale gdy jechałem do Lubowa  przejeżdżając przez stare tory po wąskotorówce  złapałem laczka.Szybka wymiana dętki ale z powodu braku kolejnego zapasu i choćby łatek nagle odechciało mi się dalszej jazdy i postanowiłem przejechać tylko tyle żeby w statystykach pojawiła się na przodzie ósemka.
Ina w Lubowie
Ina w Lubowie © strus
To była chyba najkrótsza wycieczka na rowerze nie licząc wyjazdów do pracy i na działkę.
TRASA:
Stargard,Żarowo,Lubowo,Żarowo,Stargard.
M A P A
Kategoria PO PRACY


50-tka po pracy w terenie.

Czwartek, 24 września 2015 · dodano: 24.09.2015 | Komentarze 3

Gdy wróciłem z pracy na termometrze widniała temperatura plus 20 stopni więc wskoczyłem w krótkie gatki i ruszyłem do Puszczy Goleniowskiej  zaczynając od Grzędzic.W końcu poprawiono drogę z Wielichówka do mojej ulubionej leśnej krzyżówki  a odcinku przed lasem.Gdy  jechałem dość szybko szutrową drogą zobaczyłem pierwszego w tym roku muchomora :) .Po drodze dwa razy zatrzymywałem się żeby zajrzeć do lasu pierwszy raz przed Wielgowem ale nic nie znalazłem do zjedzenia.
Grzybki w okolicy Wielgowa
Grzybki w okolicy Wielgowa © strus

Drugi raz schodziłem z roweru w okolicy Niedźwiedzia ale to dlatego bo musiałem odebrać telefon i przy okazji zajrzałem do przydrożnego lasku.
Grzybki w okolicy Niedźwiedzia
Grzybki w okolicy Niedźwiedzia © strus

Ciekawe czy jeszcze w tym roku uda mi się pojeździć w krótkim stroju czy dziś to był ostatni raz.
TRASA:
Stargard,Żarowo,Grzędzice,Grzędzice Majątek,Cisewo,Wielichówko,Wielgowo,Zdunowo,Niedźwiedź,Kałęga,
Motaniec,Kobylanka,Jęczydół,Morzyczyn,Zieleniewo,Lipnik,Stargard.
M A P A
Kategoria PO PRACY