Info

avatar Ten blog rowerowy prowadzi strus z miasteczka Stargard . Mam przejechane 133358.67 kilometrów w tym 12479.60 w terenie. Jeżdżę z prędkością średnią 24.20 km/h i się wcale nie chwalę.
Więcej o mnie.

baton rowerowy bikestats.pl button stats bikestats.pl button stats bikestats.pl button stats bikestats.pl button stats bikestats.pl button stats bikestats.pl button stats bikestats.pl button stats bikestats.pl button stats bikestats.pl button stats bikestats.pl button stats bikestats.pl button stats bikestats.pl button stats bikestats.pl button stats bikestats.pl button stats bikestats.pl button stats bikestats.pl
Widget Pogodowy
YoWindow.com yr.no

Wykres roczny

Wykres roczny blog rowerowy strus.bikestats.pl

Archiwum bloga

Wpisy archiwalne w kategorii

PO PRACY

Dystans całkowity:38352.31 km (w terenie 2458.30 km; 6.41%)
Czas w ruchu:1522:05
Średnia prędkość:25.19 km/h
Suma podjazdów:121733 m
Suma kalorii:1429813 kcal
Liczba aktywności:738
Średnio na aktywność:51.97 km i 2h 03m
Więcej statystyk

Wierzbno z Iwonką.

Sobota, 11 lipca 2015 · dodano: 11.07.2015 | Komentarze 2

Do Wierzbna ruszyliśmy gdy po pracy zjadłem delikatny obiad i obraliśmy kierunek Dębice przez lotnisko w Kluczewie i tam niespodzianka lądująca awionetka a wcześniej zaliczyliśmy cmentarz na Giżynku.
Lądowanie awionetki w Kluczewie
Lądowanie awionetki w Kluczewie © strus

Z Dębicy ulubioną żużlówką śmigamy wśród zbóż i dużej ilości dokuczliwych owadów do Wierzbna w którym nie udało nam się kupić zwykłej niegazowanej wody mineralnej.
Pszeniczka
Pszeniczka © strus
Ulubiona żużlówka z Dębicy do Wierzbna
Ulubiona żużlówka z Dębicy do Wierzbna © strus
Molo w Wierzbnie
Molo w Wierzbnie © strus
W okolicy jeziora mały odpoczynek dla małżonki ,zjadamy po batonie musli popijamy isotonikiem i ruszamy w drogę powrotną przez Koszewo .Droga do Koszewa dzisiejszego dnia bardzo kiepska ,po prostu TARKA jak i droga przez Koszewo później już pod leki wiaterek śmigamy do DDR-ki w Zieleniewie pokonując jeszcze kiepskie dwa kilometry w Kunowie.
Oset (Carduus L.) z wkładką
Oset (Carduus L.) z wkładką © strus

Dojazd do DDR-ki w Zieleniewie
Dojazd do DDR-ki w Zieleniewie © strus
DDR-ką do Lipnika a dalej przez cmentarz w Grzędzicach do Żarowa i do domu.
TRASA:
Stargard,Giżynek,Golczewo,Kluczewo,Dębica,Wierzbno,Koszewo,Koszewko,Wierzchląd,Kunowo,Zieleniewo,Lipnik,Grzędzice,
Żarowo,Stargard.
MAPA
Kategoria PO PRACY, RODZINNA


Kępy - po pracy.

Wtorek, 7 lipca 2015 · dodano: 07.07.2015 | Komentarze 3

O Kępach pomyślałem jak poczytałem sobie relacje Wojtka więc dziś postanowiłem tam pojechać ,ponieważ jest to dość blisko trzeba było jechać wydłużoną drogą żeby wykręcić założone minimum na przejazd solo.Do Klępina ruszam przez Lubowo a dalej do Grabowa Michałową drogą która dziś była bardzo wymagająca przez dużą ilość luźnego piachu a pod koniec przez krzewy które wyrosły nad drogą i wysoką trawę po środku niej.
Michuss-owa droga do Grabowa z Klępina
Michuss-owa droga do Grabowa z Klępina © strus
W okolicy Kiczarowa odbijam na grunty które doprowadziły mnie do Kicka i od razu przywitały mnie trzy bociany ale gniazdo było usytuowane pod słońce i nie mogłem zrobić dobrej fotki.
Rodzina bocianów w Kicku
Rodzina bocianów w Kicku © strus
Dalszy odcinek drogi już kilkakrotnie pokonywałem zaliczając Starą Dąbrowę, Nową Dąbrową i w końcu jestem w Krzywnicy w której przemalowano dwór z wstrętnie zielonego.
Dwór w Krzywnicy
Dwór w Krzywnicy © strus
Od Krzywnicy ruszam w stronę Kępy szlakiem dziewiczym pokonując dwa mosty KOLEJOWE .......
Most koleji wąskotorowej nad rzeczką Krępiel
Most kolei wąskotorowej nad rzeczką Krępiel © strus

......a dalej autostradą wzdłuż torów do samej Kępy żeby zawitać na drodze z płyt jumbo które doprowadziły mnie do DK 20.
Autostradą wzdłuż torów
Autostradą wzdłuż torów © strus

Kępińskie stawy
Kępińskie stawy © strus
Parę kilometrów po ruchliwej szosie DK 20 a przed Gogolewem przypomniał mi się inny wpis Wojtka [Tredix] a mianowicie o połączeniu Gogolewa z Ulikowem drogą gruntową i sprawdziłem na mapie czy jestem na dobrym szlaku i naprzód.Połowa drogi Ok do jakiś pasieki z której szybko musiałem uciec ale dokąd?? jak droga  była zarośnięta ,chwilami nieprzejezdna ,musiałem prowadzić rower i dwa razy walczyć wręcz z olbrzymimi ostami.
Najniższa trawa na szlaku do Ulikowa
Najniższa trawa na szlaku do Ulikowa © strus

Kiepska droga była aż do przejazdu kolejowego i w końcu komfortowa droga gruntowa aż do samego Ulikowa i wiadukt dla którego pojechałem tą masakrą.Ten odcinek mnie chyba bardziej wykończył niż ostatnia setka w upale a na dodatek wszystko mnie zwędzi.
Farma wiatrowa w Sułkowie
Farma wiatrowa w Sułkowie © strus
Wiadukt kolejowy w Ulikowie
Wiadukt kolejowy w Ulikowie © strus
Żeby nie wracać na dwudziestkę jadę do domu przez Strachocin.
TRASA:
Stargard,Żarowo,Lubowo,Klępino,Grabowo,Kiczarowo,Kicko,Stara Dąbrowa,Nowa Dąbrowa,Krzywnica,Kępy,Dalewo,Gogolewo,Ulikowo,
Ulikowo Kolonia,Strachocin,Stargard.
http://www.sports-tracker.com/workout/strus1968/55...
MAPA
Kategoria PO PRACY


W upale po pracy.

Piątek, 3 lipca 2015 · dodano: 03.07.2015 | Komentarze 1

W upale po pracy jechałem spokojnym tempem suche kilometry bez rozglądania się za miejscami do zrobienia jakiś ciekawych fotek do Gminy Kobylanka ,tam śmieszne kółeczka zakupy w Kobylance gdy byłem drugi raz a dalej przez Bielkowo i  Jęczydół powrót na DDR-kę a na niej wyprzedził mnie jakiś szosowiec na Treku i od razu mnie zmierzył wzrokiem więc podjąłem wyzwanie chodź nie wiem dlaczego,szybko dogoniłem i siedziałem na ogonie a on co chwilę zerkał czy jadę za nim ,za atakowałem na podjeździe pod Lipnik i już jechałem w samotności dalszą trasę.Żeby nie był wpis bez fotek to coś ustrzeliłem.
Samotne drzewo na drodze do Żarowa z Grzędzic
Samotne drzewo na drodze do Żarowa z Grzędzic © strus
DDR -ka do Żarowa
DDR -ka do Żarowa © strus
Zdziwiłem się bardzo że jadąc DDR -ką z Żarowa do Stargardu nikogo na niej nie spotkałem.
Na tak krótkim dystansie podczas dzisiejszego upału wypiłem 1,5l isotonika,0,33l pepsi i po powrocie 1l zimnej wody z cytryną.
TRASA:
Stargard,Żarowo,Grzędzice,Lipnik,Zieleniewo,Morzyczyn,Kobylanka,Motaniec,Reptowo,Niedźwiedź,Kałęga,Motaniec,Reptowo,
Kobylanka,Bielkowo,Jęczydół,Morzyczyn,Zieleniewo,Lipnik,Grzedzice,Żarowo,Stargard.
http://www.sports-tracker.com/workout/strus1968/55...

Kategoria PO PRACY


25 km i z powrotem.

Środa, 1 lipca 2015 · dodano: 01.07.2015 | Komentarze 2

Krótka trasa po pracy czyli 25 km do przodu i powrót tą samą drogą z dwoma zatrzymaniami na fotki w dość wysokiej temperaturze.
Jakiś kwiatek w Przemoczu
Jakiś kwiatek w Przemoczu © strus
Pierwszy grzybek w Sownie
Pierwszy grzybek w Sownie © strus

TRASA:
Stargard,Żarowo,Smogolice,Sowno,Przemocze ,Tarnowiec i z powrotem.
http://www.sports-tracker.com/workout/strus1968/55...
Kategoria PO PRACY


Stare Czarnowo po pracy.

Piątek, 26 czerwca 2015 · dodano: 26.06.2015 | Komentarze 4

Po ciężkim tygodni pracy udało mi się dziś wygospodarować czas dla siebie i prawie od razu po pracy wyjechałem w kierunku Starego Czarnowa ,po drodze zajechałem do sklepu rowerowego na Wielkopolskiej na małe zakupy udane w połowie.
Piasakowe mieszkanka
Piaskowe mieszkanka © strus
Rundka do Starego Czarnowa przez Dębinę, powrót do Kobylanki a tam małe kółeczko po gminie żeby zawitać po raz trzeci w Kobylance i obrany kierunek na DDR-kę w stronę Lipnika.
Ubogie gniazdo w Bielkowie
Ubogie gniazdo w Bielkowie © strus
Lipa - Wieniec Zgody w Kobylance
Lipa - Wieniec Zgody w Kobylance © strus
W Lipniku skręcam na Grzędzice żeby dokręcić do 70 km co i tak jest ponad normę kilometrów kręconych bezpośrednio po pracy,jutro mam nadzieję że uda mi sie wcześnie wstać żeby do powrotu małżonki z pracy wykręcić jakąś stówkę.
Dmuchawiec
Dmuchawiec © strus
Dziś testowałem Map My Ride oraz jechałem na sporttrackerze którego mapki nie mogę exportować bo w telefonie na mapce mam napis
"No workout data"
TRASA:
Stargard,Lipnik,Zieleniewo,Morzyczyn,Kobylanka,Bielkowo,Nieznań,Kołbacz,Dębina,StareCzarnowo,
Kołbacz,Nieznań,Bielkowo,Kobylanka,Motaniec,Kałęga,Niedźwiedź,Reptowo,Kobylanka,Morzyczyn,Zieleniewo
,Lipnik,Grzędzice,Żarowo,Stargard.

http://www.mapmyride.com/workout/1046477615


Kategoria PO PRACY


Sulino po pracy.

Poniedziałek, 22 czerwca 2015 · dodano: 22.06.2015 | Komentarze 2

Drobne zakupy po pracy i szybko na rower bo deszcz przestał padać i pokazało się słońce ,ruszyłem ku DK 20 a od Gdańskiej jechałem DDR-ką do końca czyli za były POM.
Nowa DDR-ka przy Gdyńskiej
Nowa DDR-ka przy Gdyńskiej © strus
Ścieżka się skończyła i na piątym kilometrze wjechałem na szosę ,do tej chwili miałem średnią około 23km/h i ruszyłem ostro do przodu ,wjeżdżając do Wiechowa była już 30km/h ale droga zaczęła się pogarszać a od Sulina to już masakra aż do samych Barzkowic.
Lepszy odcinek drogi z Sulina do Barzkowic
Lepszy odcinek drogi z Sulina do Barzkowic © strus
Bociany w Golinie
Bociany w Golinie © strus

Za Goliną żeby jechać po lepszej części szosy jechałem lewą stroną , jak było to możliwe do krzyżówki z drogą z Brudzewic.
Przejazd kolejowy przed Pęzinem
Przejazd kolejowy przed Pęzinem © strus
Stare budynki gospodarcze w Pęzinie
Stare budynki gospodarcze w Pęzinie © strus

Gdy byłem w Pęzinie małżonka zadzwoniła i powiedziała żeby ma ochotę zrobić małe kółeczko więc ruszyłem znowu szybszym tempem żeby długo nie czekała a okazało się że to ja musiałem na nią poczekać 30 minut w których trochę pożywiłem się.
Basteja w Stargardzie
Basteja w Stargardzie © strus
TRASA:
Stargard,Kiczarowo,Gogolewo,Dalewo,Trąbki,Marianowo,Wiechowo,Sulino,Golinka,Barzkowice,Golina,Pęzino,Ulikowo,Ulikowo Kolonia,Strachocin,Stargard.
http://www.sports-tracker.com/workout/strus1968/55...
Kategoria PO PRACY


Cisewo po pracy.

Środa, 17 czerwca 2015 · dodano: 17.06.2015 | Komentarze 4

Wydłużone kółeczko po gminie Kobylanka zrobione po pracy w idealnej temperaturze jak dla mnie ze średnim wiaterkiem do Kobylanki i pomagającym w drodze powrotnej.Po drodze zrobiłem kilka fotek roślinkom .Wojtek [Trendix] w czwartek pytałeś czy to pole to nie laweda teraz jestem pewien na 100% że nie a poniżej fotki z podobnego pola w okolicach Bielkowa.
Okolice DK 10
Okolice DK 10 © strus
Kwiatek przy lapidarium w Cisewie
Kwiatek przy lapidarium w Cisewie © strus
Łubin wąskolistny
Łubin wąskolistny © strus


TRASA:
Stargard,Żarowo,Grzędzice,Lipnik,Zieleniewo,Morzyczyn,Kobylanka,Reptowo,Cisewo,Reptowo,Niedźwiedź,Kałęga,Motaniec,Kobylanka,
Bielkowo,Jęczydół,Morzyczyn,Zieleniewo,Lipnik,Stargard.
http://www.sports-tracker.com/workout/strus1968/55...
Kategoria PO PRACY


50 - tka po pracy.

Piątek, 12 czerwca 2015 · dodano: 12.06.2015 | Komentarze 1

Minimalne kółeczko po gminie Kobylanka, chodź miałem dziś wyjątkowo więcej czasu po pracy ale jazda ciężko szła i zrobiłem minimum kilometrów na wycieczkę.
TRASA:
Stargard,Żarowo,Grzędzice,Lipnik,Zieleniewo,Morzyczyn,Kobylanka,Motaniec,Kałęga,Niedźwiedź,Reptowo,Bielkowo,Jęczydół,
Morzyczyn,Zieleniewo,Lipnik,Stargard.
http://www.sports-tracker.com/workout/strus1968/55...

Kategoria PO PRACY


Zdunowo po pracy.

Poniedziałek, 18 maja 2015 · dodano: 18.05.2015 | Komentarze 1

Wczoraj wiatr dał mi trochę popalić i zrezygnowałem z zajechania do żabiego uroczyska przed powrotem do domu więc dziś od tego zaczynam żeby zobaczyć co tam u żabek.
Żabie uroczysko
Żabie uroczysko © strus

Gdy podszedłem do brzegu żabki uciekały do wody i myślałem że nie uda mi się żadnej uwiecznić ale jedna pozowała grzecznie więc wykorzystałem to.
Żabka w małym lasku
Żabka w małym lasku © strus

Dalsza droga już wielokrotnie pokonywana do Sowna przy ośrodku pomocy dla osób szukających uwolnienia spod przemocy złego ducha i dalej  do Wielgowa która po opadach deszczu mocno wypłukana nawierzchnia na której dużo kamyków jak to szuter.
Sowno - Wielgowo
Sowno - Wielgowo © strus

Przy krzyżówce do tartaku w Sownie zatrzymuję mnie kierowca VW i pyta czy dobrze jedzie do Wielgowa a ja mu na to że na dobrej drodze się znajduje tylko nie w tym kierunku a on chciał żebym go poprowadził .Wytłumaczyłem i pokazałem na mapie że nigdzie nie zabłądzi i pojechałem za nim.Trzy razy pod i jeden nad DK 10 i wyłem w Lipniku. W okolicach Tesco na DDR-ce spotykam wracającego po pracy Michała chwila rozmowy i do domu na obiad.

TRASA:
Stargard,Lubowo,Rogowo,Poczernin,Sowno,Wielgowo,Zdunowo,Niedźwiedź,Motaniec,Kałęga,Motaniec,Kobylanka,
Morzyczyn,Zieleniewo,Lipnik,Stargard.
http://www.sports-tracker.com/workout/strus1968/55...
Kategoria PO PRACY


Na jeden pit stop.

Wtorek, 12 maja 2015 · dodano: 12.05.2015 | Komentarze 6

Zachęcony opisem dornfeld że teren w okół wieży kościelnej w Tarnówku został oczyszczony dzisiejszego dnia po pracy wyruszyłem żeby sam zobaczyć to na własne oczy.Trasę  postanowiłem  pokonać bez żadnych zatrzymani jedynie  te wynikające z ruchu na drodze czyli wymuszone.Pogoda super tylko żeby nie ten wiatr dokuczliwy.

Trasę do Tarnówka jechałem w sprzyjających warunkach i bez wysiłku dotarłem do celu ze średnią 31km/h i wpadłem na posprzątany teren tylko rower w złym miejscu zostawiłem bo nie miałem go przez cały czas na widoku.
Wieża przy kościelna z XV w. w Tarnówku
Wieża przy kościelna z XV w. w Tarnówku © strus
Cmentarz przy kościelny w Tarnówku
Cmentarz przy kościelny w Tarnówku © strus



Po krótkiej sesji pora na powrót tym razem w niesprzyjających warunkach ale na krótkim dystansie dziś się trochę zmobilizowałem żeby średnia za bardzo nie spadła.Po drodze rzepaki kusiły ale nie dałem się i pojechałem na jeden pit stop fotograficzny.


TRASA:
Stargard,Żarowo,Smogolice,Sowno,Przemocze,Tarnowiec,Tarnówko,Tarnowiec,Przemocze,Sowno,Smogolice,Żarowo,Stargard.
http://www.sports-tracker.com/workout/strus1968/55...
Kategoria PO PRACY