Info

avatar Ten blog rowerowy prowadzi strus z miasteczka Stargard . Mam przejechane 133358.67 kilometrów w tym 12479.60 w terenie. Jeżdżę z prędkością średnią 24.20 km/h i się wcale nie chwalę.
Więcej o mnie.

baton rowerowy bikestats.pl button stats bikestats.pl button stats bikestats.pl button stats bikestats.pl button stats bikestats.pl button stats bikestats.pl button stats bikestats.pl button stats bikestats.pl button stats bikestats.pl button stats bikestats.pl button stats bikestats.pl button stats bikestats.pl button stats bikestats.pl button stats bikestats.pl button stats bikestats.pl button stats bikestats.pl
Widget Pogodowy
YoWindow.com yr.no

Wykres roczny

Wykres roczny blog rowerowy strus.bikestats.pl

Archiwum bloga

Wpisy archiwalne w kategorii

PO PRACY

Dystans całkowity:38352.31 km (w terenie 2458.30 km; 6.41%)
Czas w ruchu:1522:05
Średnia prędkość:25.19 km/h
Suma podjazdów:121733 m
Suma kalorii:1429813 kcal
Liczba aktywności:738
Średnio na aktywność:51.97 km i 2h 03m
Więcej statystyk
  • DST 50.00km
  • Teren 2.00km
  • Czas 01:51
  • VAVG 27.03km/h
  • Temperatura 21.0°C
  • Sprzęt ZUŻYTY - Merida Speeder T1
  • Aktywność Jazda na rowerze

Ostatnie zgrzytanie kasety.

Środa, 6 maja 2015 · dodano: 06.05.2015 | Komentarze 3

Ostatnie zgrzytanie kasety czyli ostatni wyjazd na dojechanym napędzie w speederze bo mam w domu nowy teraz tylko czeka na podmiankę .Rundkę po pracy dziś pojechałem trochę inaczej ale i tak dojechałem do Kobylanki, na początek  dojazd do Kluczewa przez Witkowo i fotka młyna w Kluczewie.
Młyn w Kluczewie
Młyn w Kluczewie © strus
Dalsza droga to przejazd do strefy przemysłowej w Kluczewie a mianowicie dojazd do Cargotecu i powrót do ronda przy Bridgestone i kierunek na Zieleniewo przez Wierzchląd.
Rzepak rządzi na polach
Rzepak rządzi na polach © strus

Pogoda lepsza niż wczoraj i niż zapowiadana w TV szkoda było wracać do domu ale że dziś środa to pozostała jeszcze inna forma ruchu czyli hala a po niej basen z sauną.gdy zatrzymałem się za Kunowem żeby poobserwować łowy bociana zorientowałem się dopiero że nie zabrałem ze sobą isotonika ale na szczęście w torebce pod siodełkiem jakąś kasę znalazłem i zrobiłem zakup co prawda dopiero w Kobylance.Pół flaszki wypiłem na miejscu i ruszyłem w drogę powrotną do domu bo z moich wyliczeń wychodziło że jak pojadę przez Żarowo to osiągnę minimum.
W tle Żarowo
W tle Żarowo © strus
TRASA:
Stargard,Witkowo,Kluczewo,Skalin,Wierzchląd,Kunowo,Zieleniewo,Morzyczyn,Kobylanka,Morzyczyn,Zieleniewo,Lipnik,Grzedzice,
Żarowo,Stargard
http://www.sports-tracker.com/workout/strus1968/55...

Kategoria PO PRACY


Deszczowa 50-tka po pracy.

Wtorek, 5 maja 2015 · dodano: 05.05.2015 | Komentarze 2

Gdy wracałem do domu po pracy zaczął padać deszcz już myślałem że nigdzie nie pojadę i wybrałem się po kilku sklepach rowerowych za spinką do łańcucha i oczywiście nigdzie nie było.Jak już byłem w domu pojawiło się słońce wiec szybko się przebrałem i ruszyłem na pięćdziesiątkę po pracy z zajechanie jeszcze do jednego sklepu.Gdy już byłem na DDR-ce po słońcu nie było śladu a za to do Lipnika spory ruch działkowiczów na rowerach.
DDR -ka do Motańca
DDR -ka do Motańca © strus
Dalsza droga po prawie pustej DDR-ce i szosie do Cisewa przez Niedźwiedź i Reptowo do końca asfaltu przy lapidarium i nawrót i pierwsze krople deszczu.
Droga do Wielichówka z Cisewa
Droga do Wielichówka z Cisewa © strus
DDR-ka w Morzyczynie
DDR-ka w Morzyczynie © strus
W deszczowej aurze jadę i rozmyślam jaką drogą mam wracać żeby zaliczyć minimum [50km],przed podjazdem pod Lipnik deszcz odpuścił więc odbijam na Żarowo przez Grzędzice.

Rzepakowe pole
Rzepakowe pole © strus
Długo się nie cieszyłem z braku opadu bo przy kościele w Grzędzicach zaczęło siąpić a na DDR-ce z Żarowa do Stargardu trochę mnie zlało w mieście było po deszczu.
TRASA:
Stargard,Lipnik,Zieleniewo,Morzyczyn,Kobylanka,Motaniec,Niedźwiedź,Reptowo,Cisewo,Reptowo,Kobylanka,Morzyczyn,Zieleniewo,
Lipnik,Grzędzice,Żarowo,Stargard
http://www.sports-tracker.com/workout/strus1968/55...

Kategoria PO PRACY


  • DST 50.00km
  • Teren 2.00km
  • Czas 01:54
  • VAVG 26.32km/h
  • Temperatura 22.0°C
  • Sprzęt ZUŻYTY - Merida Speeder T1
  • Aktywność Jazda na rowerze

50-tka po pracy na krótko.

Sobota, 25 kwietnia 2015 · dodano: 25.04.2015 | Komentarze 3

Dzisiejszego dnia była organizowana Rowerowa Masa Krytyczna w której nie mogłem wziąć udziału przez prace ale za raz po niej ruszyłem jak to ostatnio bywa po pracy na  50-tkę i na dodatek pierwszy raz w tym roku na krótko czyli  ubrany w krótkie gatki i koszulkę z krótkimi rękawkami.Niestety ze słońca długo się nie cieszyłem bo ledwie dojechałem do Żarowa a ono skryło się za chmurkami.Znowu wybrałem spidera i się zapomniałem że nim po każdej drodze dobrze się nie jedzie a przekonałem się na tragicznym odcinku od Poczernina do drogi do Sowna.Dojeżdżam do Sowna ,doradzam drogę dwóm rowerzystom ze Szczecina ,nawadniam się małą puszką magnezu i wracam do Żarowa przez Smogolice.
Pomnik poległych w I wojnie światowej w Sownie
Pomnik poległych w I wojnie światowej w Sownie © strus
Kwitnący rzepak w Smogolicach
Kwitnący rzepak w Smogolicach © strus
Myślałem że dzisiejszego dnia wszyscy na rowerach po masie udali sie na bobrową polane ale gdy dotarłem do Lipnika na DDR-kę okazało się że bardzo się myliłem bo na ścieżce spory ruch.Dojeżdżam do cpn w Morzyczynie i według moich obliczeń mogę wracać do domu żeby mieć pełne 50 km.
TRASA:
Stargard,Żarowo,Lubowo,Rogowo,Poczernin,Sowno,Smogolice,Żarowo,Grzędzice,Lipnik,Zieleniewo,Morzyczyn,Zieleniewo,Lipnik,Stargard
http://www.sports-tracker.com/workout/strus1968/55...

Kategoria PO PRACY


50 - tka po pracy.

Piątek, 24 kwietnia 2015 · dodano: 24.04.2015 | Komentarze 2

Ponad miesiąc nie ujeżdżałem Speedera dlatego go dziś wybrałem mimo że nadal nie ma wymienionej kasety i łańcucha ,ciężko się jechało pod górki i ruszało z miejsca bo kaseta zgrzytała aż wstyd.
Szybka jazda bez postojów jedynie przymusowe zatrzymania spowodowane ruchem na drodze po gminie Kobylanka i przejazd przez promenadę nad Miedwiem żeby zrobić jakąś fotkę.Na głowie miałem opaskę pod kaskiem i gdy wracałem miałem uczucie jakby miał kask za ciasny a okazało się że trochę przewiało mi łysinę.
Jezioro Miedwie
Jezioro Miedwie © strus


TRASA:
Stargard,Żarowo,Grzędzice,Lipnik,Zieleniewo,Morzyczyn,Kobylanka,Motaniec,Niedźwiedź,Reptowo,Kobylanka,
Bielkowo,Jęczydół,Morzyczyn,Zieleniewo,Lipnik,Stargard.
http://www.sports-tracker.com/workout/strus1968/55...
Kategoria PO PRACY


Nalot bocianòw.

Piątek, 10 kwietnia 2015 · dodano: 10.04.2015 | Komentarze 7

Dziś po pracy miałem popołudnie dla siebie bo Iwonka po pracy zawitała u fryzjera a synowie jeszcze w Poznaniu więc po zrobieniu zakupów na weekend ruszyłem w kierunku Poczernina.Jadąc ulicą Piłsudskiego na wysokości ciastkarni jakiś blachosmród zwracał mi uwagę żebym zjechał na DDR-kę szkoda że nie było to parę metrów dalej bo by zobaczył taki widok drogi rowerowej.
Blachosmrody na DDR-ce
Blachosmrody na DDR-ce © strus
Skręcając na Lubowo widzę że bocian w Żarowie siedzi na kościele w Lubowie nie widziałem nawet pustego gniazda a już w Rogowie siedzą dwa.
Para w Rogowie
Para w Rogowie © strus
Najbliżej udało mi się podejść do gniazd w Poczerninie ,namierzyłem trzy i w każdym były bociany a dwa dni temu widziałem same puste gniazda chyba słońce ich przyciągnęło w końcu do Polski.
Bociany w Poczerninie
Bociany w Poczerninie © strus


Po krótkiej wizycie przy trzech gniazdach w Poczerninie udaje się do Warchlinka pod DW 142 drogą gruntową którą jeszcze nie jechałem a nad polem latały kolejne dwa boćki.W Śiwkowie i Małkocinie nie dostrzegłem siedlisk biało-czarno-czerwonych ale na ozimych przed Grabowem wylegiwało się płowe.
Płowe w spoczynku
Płowe w spoczynku © strus
Nie wiem jak to się wcześniej stało że jak byłem przy kościele to nie widziałem dużego lapidarium aż sprawdzałem kiedy powstało,takie tam przeoczenie.
Lapidarium przy kościele w Grabowie
Lapidarium przy kościele w Grabowie © strus

W drodze do Kiczarowo postanowiłem pojechać drugi dziś odcinek drogi którym nigdy nie jechałem i oczywiście był to teren do Kicka a dalej do Starej Dąbrowy i na wjeździe od razu dostrzegam na kominie kolejne bociany.
Boćki w Starej Dąbrowie
Boćki w Starej Dąbrowie © strus
Budynek gospodarczy w Starej Dąbrowie
Budynek gospodarczy w Starej Dąbrowie © strus
Przez Stara jadę trochę inaczej  po płytach i przez jakieś gospodarstwo żeby dotrzeć do Nowej Dąbrowy i przy kościele kolejne bociany.Jednego dnia to chyba w życiu takiej ilości wiosna nie widziałem tych ptaków.
Kościół filialny p.w. Matki Bożej Pocieszenia w Nowej Dabrowie
Kościół filialny p.w. Matki Bożej Pocieszenia w Nowej Dąbrowie © strus
Parka przy kościele w Nowej Dąbrowie
Parka przy kościele w Nowej Dąbrowie © strus
Początkowo myślałem że pojadę do Kępy przez Krzywnicę ale po sprawdzeniu godziny doszedłem do wniosku że mogę nie zdążyć do 18-tej wrócić do domu i ruszyłem po raz kolejny terenem do Kiczarowa.Na początku było wszystko Ok z drogą do fermy później droga była z dużą ilością dziur i dziur w które ktoś na wrzucał kamieni i cegieł a nawet trafiły się duże kałuże.
Ferma norek w okolicy Nowej Dąbrowy
Ferma norek w okolicy Nowej Dąbrowy © strus
Gdy już zawitałem do Kiczarowa jadę w stronę Ulikowa ale nie szosa tylko terenem przy jeziorach przy których spędzałem dzieciństwo łowiąc ryby chyba ze 30 lat temu.
Jeziorka Kiczarowskie
Jeziorka Kiczarowskie © strus

Po chwili wspomnień kieruje się do DK 20 a dalej przez Ulikowo do Starchocina gdzie przy drodze spacerował sobie żuraw dość blisko żeby zrobić mu fotkę ,wcześniej podczas dzisiejszej wycieczki kilka widziałem ale za daleko żeby uwiecznić.
Żuraw w okolicy Ulikowa
Żuraw w okolicy Ulikowa © strus
Ostatniego bociana dzisiejszego dnia widziałem przy kościele w Strachocinie ale gdy się zatrzymałem przy bramie ten odleciał.
Kościół filialny p.w. św. siostry Faustyny Kowalskiej w Strachocinie
Kościół filialny p.w. św. siostry Faustyny Kowalskiej w Strachocinie © strus
I tak zakończyła się moja przygoda z bocianami dzisiejszego dnia a na jutrzejszy dzień zapowiadają około 20 -tu stopni to po pracy wyskoczę na kilka kilometrów może z małżonką.
TRASA:
Stargard,Żarowo,Lubowo,Rogowo,Poczernin,Warchlinko,Siwkowo,Małkocin,Grabowo,Kiczarowo,Kicko,Stara Dąbrowa,Nowa Dąbrowa,Kiczarowo,Ulikowo,Ulikowo Kolonia,Strachocin,Stargard.
http://www.sports-tracker.com/workout/strus1968/55...

Kategoria PO PRACY


Wielkosobotnia 50-tka po pracy.

Sobota, 4 kwietnia 2015 · dodano: 04.04.2015 | Komentarze 2

Wczoraj kończyłem jazdę w kroplach deszczu a dziś rozpoczynałem a na dodatek  na DDR-ce do Żarowa od Kossaka do przejazdu przez tory w gratisie dostałem grad.Myślałem że wiatr już sobie odpuścił bo w mieście było spokojnie ale się myliłem po za nim był dokuczliwy.
Jezioro Miedwie w Morzyczynie
Jezioro Miedwie w Morzyczynie © strus

Do Kobylanki jadę przez promenadę a dalej terenowo  przez Jęczydół i zaliczam jeszcz drogę Michałową z Motańca a nastepnie DDR-ką jadę w stronę Stargardu żeby odbić na Skalin przez Wierzchląd.
Leśna droga do Jęczydołu
Leśna droga do Jęczydołu © strus
Niebieska polanka
Niebieska polanka © strus
Droga po odbiciu na Wierzchląd aż do Kluczewa prawie cała z wiaterkiem w plecy dopiero od Bridgestona do łuku na DDR-ce w kierunku Giżynka pod wiatr gdy podjeżdżałem nad DK 10 prędkość na szczycie była zaledwie 14km/h.
Panorama Kunowa od strony Skalina
Panorama Kunowa od strony Skalina © strus
TRASA:
Stargard,Żarowo,Grzędzice,Lipnik,Zieleniewo,Morzyczyn,Jęczydół,Kobylanka,Motaniec,Kobylanka,Morzyczyn,Zieleniewo,Kunowo,
Wierzchląd,Skalin,Kluczewo,Golczewo,Giżynek,Stargard.
http://www.sports-tracker.com/workout/strus1968/55...





Zdrowych i pogodnych Świąt Wielkanocnych
W prawdziwie wiosennym nastroju
Smacznego jajka i pogody ducha
życzę wszystkim.


Kategoria PO PRACY


Terenowa 50-tka po pracy .

Piątek, 3 kwietnia 2015 · dodano: 03.04.2015 | Komentarze 2

Słoneczny i wietrzny dzień  prawie bez opadów przynajmniej podczas mojego pobytu na rowerze ,jedynie ostatnie kilkaset metrów w kroplach deszczu.Na początku miałem zadanie pojechać na cmentarz w Grzędzicach ,wybrałem się tam gruntową ulicą Podmiejską.Po krótkiej wizycie przez Majątek jadę do Cisewa a przed wioską wpadam na zwierzynę płową.Droga z Grzędzić pokryta dużą ilością kawałków gałęzi a odcinek przy bobrowym "tartaku" bardzo błotnisty z duża ilość wielkich kałuż.
Płowe w Cisewie
Płowe w Cisewie © strus

Gdy już znalazłem się w Reptowie postanowiłem pojechać do Wielgowa ,droga z Reptowa do krzyżówki leśnej po ostatnich opadach tragiczna jeszcze w tak złym stanie jej nie widziałem ,cała jak ser szwajcarski.Trzeba było cały czas patrzeć pod koła bo na drodze duża ilość pokruszonych cegieł.
Reptowo - leśna krzyżówka
Reptowo - leśna krzyżówka © strus
Po rundce po puszczy wracam początkowo tą samą drogą co wczoraj ze Zdunowa do Niedźwiedzia a dalej na drugą stronę DK 10 i do stacji paliw w Motańcu żeby zawitać na DDR-ce do Stargardu.
Dzięcioł w okolicach Niedźwiedzia
Dzięcioł w okolicach Niedźwiedzia © strus
Po 34 -ech cięższych kilometrach  w końcu dostałem wiaterek w plecy do samego domu a gdy przejeżdżałem nad DK 10 nad Stargard nadciągały czarne chmurki z których popadał deszcz a na pre kropel też ja się załapałem.
Czarne chmury
Czarne chmury © strus

TRASA:
Stargard,Grzedzice,Grzędzice Majątek,Cisewo,Reptowo,Wielgowo,Zdunowo,Niedźwiedź,Motaniec,Kobylanka,Morzyczyn,
Zieleniewo,Lipnik,Stargard.
http://www.sports-tracker.com/workout/strus1968/55...

Kategoria PO PRACY


50-tka po pracy.

Sobota, 28 marca 2015 · dodano: 28.03.2015 | Komentarze 3

Szybka jazda bez postojów jedynie przymusowe zatrzymania spowodowane ruchem na drodze i na zrobienie kilku fotek.Trasa nieco inna niż przeważnie po pracy na początku z Lipnika do Zieleniewa pojechałem przez Kunowo.
Droga z Lipnika do Kunowa
Droga z Lipnika do Kunowa © strus
DDR-ką jadę za stacje paliw w Motańcu ,wjeżdżam w las,po kilometrze odbijam w kierunku przejazdu pod DK 10 i kieruję się w stronę Niedźwiedzia  i po drodze spotykam wiewiórkę.
Wiewiórka
Wiewiórka © strus
Las w okolicy Niedźwiedzia
Las w okolicy Niedźwiedzia © strus
Wracając z Kobylanki przejeżdżam promenadą nad Miedwiem i wracam do domu na obiad.
Jezioro Miedwie w Zieleniewie
Jezioro Miedwie w Zieleniewie © strus

TRASA:
Stargard,Żarowo,Grzędzice,Lipnik,Kunowo,Zieleniewo,Morzyczyn,Kobylanka,Motaniec,Niedźwiedź,Reptowo,Kobylanka,
Morzyczyn,Zieleniewo,Lipnik,Stargard.
http://www.sports-tracker.com/workout/strus1968/55...
Kategoria PO PRACY


50-tka po pracy.

Środa, 25 marca 2015 · dodano: 25.03.2015 | Komentarze 5

Pierwszy raz w tym roku w środę zaliczam pracę rower i na18.30 hale z basenem i sauną i na dodatek po wczorajszej wyprawie do Niemiec ,ciekawe jak będę się czuł jutro.Dziś ruszyłem do Poczernina  droga nad Iną a dalej drogą przy ośrodku pomocy dla osób szukających uwolnienia spod przemocy złego ducha wjeżdżam w las i śmigam do Sowna.
Dąb w Poczerninie
Dąb w Poczerninie © strus
Droga z Sowna do Wielgowa jakby się polepszyła ale pracowników przy niej nie widać jadę nia do krzyżówki i ruszam w stronę Reptowa ale wydłużoną drogą przez Wielichówko i Cisewo.
Droga z Sowna do Wielgowa
Droga z Sowna do Wielgowa © strus
W każdej wiosce wypatruje bocianów w gniazdach ale niestety wszystkie były puste ,w zeszłym roku pierwszego widziałem w Cisewie.
Jadę do Kobylanki i kieruje się DDR-ka w stronę domu,spojrzałem na licznik i widzę że będzie mi brakowało trochę do pięćdziesiątki więc w Lipniku odbijam na Grzędzice i przed torami udaje się lasem do Stargardu.
Zazieleniło się w lesie w Grzędzicach
Zazieleniło się w lesie w Grzędzicach © strus
Obecny Eurocash
Obecny Eurocash © strus
TRASA:
Stargard,Żarowo,Lubowo,Rogowo,Poczernin,Sowno,Wielichówko,Cisewo,Reptowo,Kobylanka,Morzyczyn,Zieleniewo,Lipnik,
Grzędzice,Stargard.
http://www.sports-tracker.com/workout/strus1968/55...
Kategoria PO PRACY


50-tka po pracy.

Piątek, 20 marca 2015 · dodano: 20.03.2015 | Komentarze 3

Wyruszyłem DK 20 do Kiczarowa żeby obrać kierunek na Pęzino i zwiedzic okolice tamtejszego kościoła czego wcześniej nie robiłem a poniżej tego efekty.
Nagrobek z XVIII w. członków rodziny Puttkammer w Pęzinie
Nagrobek z XVIII w. członków rodziny Puttkammer w Pęzinie © strus
Herby v. SCHMALENSEE i v. PUTTKAMMER w Pęzinie
Herby v. SCHMALENSEE i v. PUTTKAMMER w Pęzinie © strus
Nagrobek poświęcony pastorowi Justusowi Sagenbaumowi w Pęzinie
Nagrobek poświęcony pastorowi Justusowi Sagenbaumowi w Pęzinie © strus
Zamek w Pęzinie z przełomu XIV i XV w
Zamek w Pęzinie z przełomu XIV i XV w © strus
Po krótkiej wizycie ruszam w kierunku Krąpiela przez Trzebiatów gdzie znajduję się odnowiony Dwór Akacjowy ze SPA.
Dwór Akacjowy w Trzebiatowie
Dwór Akacjowy w Trzebiatowie © strus
Jak już dotarłem do  DK 10 w Krąpielu miałem zamiar początkowo jechać w stronę Stargardu ale po drugiej stronie zobaczyłem że jest szosa w miarę szeroka więc ruszyłem tym szlakiem  i tak natrafiłem na drogę Wojtka Trendix.
Wojtkowa płytówka do Tychowa z Krąpiela
Wojtkowa płytówka do Tychowa z Krąpiela © strus

Tak jak na fotce to cały czas nie było bo po około 2 km zaczęły się płyty tym razem jumbo w różnym stanie technicznym i i ułożone w dziwny sposób.Płytami męczyłem się 10 km do samego Witkowa Pierwszego.
Farma wiatrowa w Krąpielu
Farma wiatrowa w Krąpielu © strus

Zbliżając się do Witkowa w pewnym chwili przestraszyła mnie czapla siwa która wzbiła się z rowu z wodą i odleciała w okolice drzew na poniższym zdjęciu.
Na łąkach w okolicy Witkowa
Na łąkach w okolicy Witkowa © strus
Z Witkowa Pierwszego drogą wczoraj przejechaną do Kurcewa odbijam i pierwszy raz jadę do Strzyżna wokół śmierdzących pól świeżo polewanych czymś z beczkowozów - fuuu co za smród.Wracam do Stargardu a do domu jadę przez Osiedle Lotnisko i Giżynek.
TRASA:
Stargard,Kiczarowo,Ulikowo,Pęzino,Trzebiatów,Krąpiel,Tychowo,Witkowo Pierwsze,Strzyżno,Kluczewo,Golczewo,Giżynek,Stargard.
http://www.sports-tracker.com/workout/strus1968/55...
Kategoria PO PRACY